VENEDİK KARNAVALI MASKELER VE KANALLAR KENTİNDE FARKI YAŞAYIN (14-19 Şubat 2023)

VENEDİK KARNAVALI

MASKELER VE KANALLAR KENTİNDE FARKI YAŞAYIN.

14-19 Şubat 2023

5 gece 6 gün

Geçmişe uzanan yeryüzünün en etkileyici kentlerinden biri Venedik’te karnaval zamanı bir yolculuk gerçekleştiriyoruz. İsteyen arkadaşlarımızla fotoğraf çalışmalarını günlük programımız içerisinde sürdüreceğiz. Biz her sabah sabah 05.00 te Venedik sokaklarına çıkıp fotoğrafın peşinde oluyoruz. Saat 8 e kadar mankenlerle çalışmalar, kıyı ve gondol çekimleri, güneş gölge ışık çalışmaları tamamlanmış oluyor. Ve turistlerin meydanlara inmeye başladığı saatlerde bizler yorgun ama çalışmanın zevki ile otelimize kahvaltıya dönüyoruz.

Venedik’in hem karnavalının coşkusunu ve kentin masalsı güzelliğini bir arada yaşarken fotoğraf çalışmalarımızı tamamlayacağız.

İtalya’da Adriyatik Denizi kıyısında 120 tane küçük adacığın üzerine kurulu, 170’ten fazla kanalla birbirine bağlanan 400 köprülü Venedik’te, ortaçağın ticaret zengini kentinde maskeler ve kostümlerle bir masalsı bir kaç gün geçiriyoruz. O dönemin tüm gizemini ve ihtişamını yaşayan kentte eskiden olduğu gibi bugün de kent içi ulaşım kanallar üzerinde çalışan gondollar ve teknelerle sağlanmaktadır.

Mermer saraylar, kiliseler, renkli evler, küçük köprüler, gondollar, gondolcular ve sokaklar arasında dolaşan maskeli, kostümlü insanlar tam anlamıyla bir görsel şölene dönüştürüyor yaşanan her anı. Bu etkileyici görsellik içerisinde sabah gün doğumundan başlayan fotoğraf çalışmaları, akşam sarayların, evleri, köprülerin ışıkları kanallara düşünceye kadar sürecek. Gezerken fotoğraf çalışmaları yapacağımız bir kaç gün bizi bekler.

GEZİMİZ ZAYENDE Travel Agency- TURSAB A 5937 TARAFINDAN YAPILMAKTADIR.

Bilgi, kayıt ve rezervasyon için ZAYENDE Tur ile konuşabilirsiniz.

Görüşmek dileğiyle,

Yorumunuz

Top