Kars – Ani – Çıldır Gölü -Selim Köyü – Doğu Ekspresi ile dönüş (28 Ocak – 1 Şubat 2019)

 kars

İstanbul’dan uçakla Kars’a ulaşıyoruz. Kars’ın evleri, sokakları, közde çay evleri, Ani Harabeleri, Çıldır Gölü ve Cirit oyunlarını görüyor ve yaşıyoruz.
Kar altındaki Kars sokaklarında dolaşacak, sürdürülen yaşamlara tanıklık edecek, Ani Harabelerinin masalsı diyarına gideceğiz.  Cirit oyunlarının oynandığı köyde, ciritçileri izleyip fotoğraflayacak ve ardından onlarla birlikte zaman geçirip, kimilerinin evlerine konuk olacağız. Yolculuğun süprizi ise Doğu Anadolu’nun ikinci büyük gölü olan Çıldır’da.   Donan gölün üzeri yaklaşık bir metrelik buz tabakasıyla kaplı. Buzu delip balık tutan balıkçılar, buz üstünde dolaşan faytonlar, sisin içinden gelen balıkçılar…  Ve cirit oyunları…
Kars’ı gezmeyi bitirdirten sonra dönüş yolunda günlerdir yolumuzu bekleyen Doğu Ekspresi’ne biniyoruz. Tren yolculuğu uzun sürecek. Bu süre içerisinde hem eğlenceli bir yolculuk yapacak hem de tren yolculuğunu ve yolcularını fotoğraflayarak iyi bir fotoğraf çalışması gerçekleştirebileceğiz.  
Gezimiz Zayende Travel Agency (TURSAB A 5937) tarafından yapılmaktadır.
kars

PROGRAMKONAKLAMAULAŞIMGEZİ ÜCRETİ
28 Ocak 2019 Pazartesi:Yolculuğumuz 12.30 SAW VE 12.20 AHL den kalkan uçaklar ile öğlen İstanbul’dan başlıyor, 14.25 ve 14.30 da Kars’a varıyoruz. Otelimize yerleşmemizden sonra Kars’ı gezmeye başlıyoruz. Geniş sokakları, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını gezip gece ışıklandırılmış kenti fotoğaflıyoruz. Ardından otelimize dönüyor ve akşam yemeğimizi yiyoruz. 

29 Ocak 2019 Salı: Sabah erken kahvaltımızı aldıktan sonra Ermenistan sınırında yer alan Ani Harabelerine gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani’yi dolaştıktan sonra Selim Köyü’ne gidiyoruz. Cirit oyunlarıyla ün salmış köyde kar üzerinde oynanan cirit oyunlarını izleyip fotoğraf çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.

Oyunların ardından birlikte olduğumuz arkadaşlarımızla bir araya gelip köy kahvesinde birlikte zaman geçiriyoruz. Ardından köyde dolaşıp fotoğraf çekimlerimizi tamamladıktan sonra Kars’a geri dönüyor ve peynircilere gidiyoruz. Alışverişlerin ardından isteyen arkadaşlarımızla akşam ışıklandırılan Kars’ta fotoğraf çalışmayı sürdürüyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde aldıktan sonra dinlenmeye geçiyoruz.

30 Ocak 2019 Çarşamba: Kahvaltının ardından önce Fethiye Camii olarak kullanılan eski Rus kilisesini görüyor sonrasında 70 km mesafedeki Çıldır Gölü’ne gidiyoruz. Buzla kaplı gölde buzu kırıp balık tutan balıkçılar, buzun uygun olması durumunda kızak kayanlar etrafında geçecek günümüz. Öğle yemeğimiz göl kıyısında. Sonrasında Kars’a dönüş yapıyoruz. Yemek öncesi akşam ışıklandırılan Kars’ta dolaşıp fotoğraflıyoruz. akşam yemeğimizi güzel bir mekanda yerel yemekler ve yerel müzikler eşliğinde yapacağız. Kars kültürünün bir parçası olan aşık geleneğini tanıyacak ve Karslı aşıkları dinleyeceğimiz geceyi eğlenerek bitireceğiz.

31 Ocak 2019 Perşembe: Sabah erken kahvaltının ardından hep birlikte otelden çıkış yaptıktan sonra Trene geçiyor genelde akşam karanlığında vardığımız Kars’ı bu kez gün ışığında izleyerek ayrılıyoruz gün boyunca bize eşlik eden karlı ve güzel manzaralar bizi bekliyor olacak.Trende geçireceğimiz bütün günümüzde ara duraklarda fotoğraf çekmeyi, tren içinde çekim çalışmaları yapmayı sürdürüyoruz. Akşam yemeğimizi trende yedikten sonra uyuyoruz ve sabah Ankara’ya varıyoruz.

1 Şubat 2019 Cuma: Sabah vardığımız Ankara’dan 11:00 civarındaki hızlı tren ile İstanbul’a geçiş yapıyoruz.

KARS SİMER OTEL

Gidiş UÇAKLA

28 Ocak 11:55 İstanbul kalkış(IST) , 14:05 Kars varış TK2714
13.20 İstanbul kalkış İstanbul (SAW) 15.15 Kars varış TK7300

                          Dönüş TRENLE                                        

(TCDD aldığı karar ile bilet satış yerine vagon kiralama yöntemi uygulamasına geçmiştir. Bu nedenle Doğu Ekspresi Tren bilet ücretleri artış göstermiştir. )

DOĞU EKSPRESİ   31/01/2019 Perşembe Kars kalkış 7:00   1/02/2019 Cuma Ankara sabah 08:00 varış

          Hızlı tren ile İstanbul’a hareket.

Yataklı iki kişilik kompartmanda kişi başı gidiş ücreti dahildir.
Yataklı vagonda tek kişi farkı 230 TL’dir.

GEZİ ÖN ÖDEMESİ 350 TL DİR. KATILIMIZIN KESİNLEŞMESİ İÇİN ÖN ÖDEMEYİ YAPMANIZ GEREKMEKTEDİR.

Nakit Ödeme Fiyatı : 1.180 TL + İstanbul Kars Uçak + Ankara İstanbul YHT

Kredi Kartına Tek Ödeme : 1.280TL + İstanbul Kars Uçak + Ankara İstanbul YHT

Kredi Kartı Fiyatı (3 Taksit) : 1.350 TL + İstanbul Kars Uçak + Ankara İstanbul YHT

Kredi Kartı Fiyatı (6 Taksit) : 1.380 TL + İstanbul Kars Uçak + Ankara İstanbul YHT

*İadeler 1 ay içerisinde yapılmaktadır.*

  1. Ödeme: Kayıt sırasında 350 TL
  2. Ödeme :15 Ekim’e kadar 400 TL Bu tarihe kadar olan iptallerde tam iade yapılır. Bu tarihten sonraki iptallerde 400 TL yanar.
  3. Ödeme : 15 Aralık’a kadar kalan ödeme + istanbul Ankara hızlı tren bileti . Bu tarihten sonraki iptallerde ancak yerine bir katılımcı bulunursa tam iade yapılır aksi durumda kesinlikle iade söz konusu değildir.

* Fiyatlar iki kişilik odada kişi başı fiyatıdır.
* Tek kişi farkı otelde 3 gece için 180 TL’dir.
* Trende tek kişi 230 TL’dir. (Sınırlı kontenjan)
* Nakit ödemede %8 indirim uygulanmıştır.
* Tek çekimde tüm kredi kartları kullanılabilir.
* Taksitler yalnızca World Card Kredi Kartlarına uygulanır.
* 5-12 Yaş arası çocuklara, 2 büyük yanında kalmak koşuluyla % 10 indirim uygulanır.

Ücrete dahil olanlar : Doğu Ekspresi gidiş bileti, 3 gece otel konaklama, 3 sabah kahvaltısı ve 2 akşam yemeği, rehberlik, Kars’taki ulaşımlar dahildir.
Ücrete dahil olmayanlar : İstanbul Ankara Hızlı Tren,  uçak biletleri, belirtilenlerin dışındaki yemekler, otellerde ve trende alınan ekstralar, müze ve ören yeri girişleri kişisel harcamalar.

kars

 

kars

 

Yorumunuz

Top