Yedigöller Senfonisi Fotoğraf Atölyesi (12 Kasım 2021 Cuma)

Adı Güz’dür, Baharın sonuncusudur. Sonbahardır. Rengi vardır kızıl, kahve, sarı, turuncu. Kokusu vardır biraz nem, biraz toprak. Güz mevsimini en güzel yaşayacağımız yerlerden birinde Yedigöller’e gitmenin tam zamanı.  Üstelik kasımda hafiften kar taneleri bile yerini almış olabilir bu güzellikte.  Siz görmeden geçip gitmesine de izin vermeyin.
Yedigöller’de gerçekleştireceğimiz fotoğraf atölyesinde özellikle doku, detay, manzara, uzun pozlama, ışık ve beyaz ayarı konuları üzerinde duracak ve etkili fotoğraf kareleri yaratmaya çalışacağız.
PROGRAM:

12 Kasım 2021 Cuma  (Perşembeyi Cumaya bağlayan gece) :

İstanbul’dan hareket:

01.00 Zincirlikuyu TAT Towers önü,

01.30 ZAYENDE TRAVEL  önü.
Yaklaşık 5.5 saat süren yolculuğumuzla cuma sabahı gün doğumunda Yedigöller’e ulaşıyoruz. Göl kıyısında, kuru yaprakların üzerinde güzel bir kahvaltı sofrası hazırlayacağız.
Yapacağımız kahvaltıdan sonra gölleri gezecek ve fotoğraf çalışmalarına başlayacağız. Hem göller etrafında dolaşıp etkili kareler için açılar bulacak, hem ışığı güzel renkli fotoğraflar peşinde koşacağız. Göllerin kıyıları, şelaleler, dereler, dokular gölgeler, ışık hepsi çalışma ve çekim konularımızı oluşturuyor
Öğle yemeğimiz yine göl kıyısındaki büfeden köfte ekmek, sucuk ekmek şeklinde olacak. Dileyen katılımcılarımız sabah kahvaltı soframızdan devam edebilir.
Fotoğraf yönünden çok zengin bir çalışma mekânı olan Yedigöller’de gün boyu uygulamalar yapacağız.
Akşamüzeri göller bölgesinden ayrılarak İstanbul’a dönüyoruz.
ULAŞIM:
Mercedes Spinter veya ISUZU Turkuaz

GEZİ ÜCRETİ

Nakit Ödeme Fiyatı : 300 TL
Kredi Kartı (tek çekim) : 315 TL
* 5-12 Yaş arası çocuklara, % 8 indirim uygulanır.

Ücrete dahil olanlar :

Sabah kahvaltısı,  rehberlik, ören yeri girişi.

Ücrete dahil olmayanlar :

Öğle yemeği, kişisel harcamalar.

GEZİMİZ ZAYENDE Travel Agency- TURSAB A 5937 TARAFINDAN YAPILMAKTADIR.

Kayıt ve rezervasyon başlamıştır..

Görüşmek dileğiyle,

Bilgi ve Rezervasyon:

İletişim: Yüksel Altun – 0533 344 28 02

E-posta: myuksel.altun@gmail.com

REHBER BİLGİLER:

  • Çok saatler boyu uzun yürüyüşümüz yok, kısa mesafelerde ve yavaş yürüyüşler olacak. Yerler ıslaktır ama çamur değil. O yüzden bot giymenizde fayda var.
  • Hava özellikle Yedigöller’de ve sabah saatlerinde soğuk oluyor. Tepelerde kar bile olabileceğini düşünürseniz lütfen sıkı giyinin. Polar, anorak, bere, eldiven olsun yanınızda.
  • Yanınızda Yedigöller’de fotoğraf için güzel malzeme olabilecek kırmızı, mor kıyafetler, şemsiyeler getirin.
  • Fotoğraf makinelerinizi, şarj aletlerinizi, pillerinizi, hafıza kartlarını, mutlaka TRIPOD’unuzu, ND ve POlarize filtrelerinizi, kullandığınız ilaçlarız varsa ilaçlarınızı alın.
  • Yol için isterseniz termos bardak.
  • Sabah kahvaltısında sıcak su için termosa ihtiyacımız var.
  • Bütün neşenizi, heyecanlarınızı, meraklarınızı yanınıza almayı varsa dertlerinizi, işinizi, sıkıntılarınızı hepsini evde bırakmayı unutmuyorsunuz.

Tags: ,

Yorumunuz

Top