Venedik Karnavalı – Maskeler ve kanallar kentinde farkı yaşayın (20-24 Şubat 2020)

Geçmişe uzanan yeryüzünün en etkileyici kentlerinden biri Venedik’te karnaval zamanı bir yolculuk gerçekleştiriyoruz. İsteyen arkadaşlarımızla fotoğraf çalışmalarını günlük programımız içerisinde sürdüreceğiz. Biz her sabah sabah 05.00 te Venedik sokaklarına çıkıp fotoğrafın peşinde oluyoruz. Saat 8 e kadar mankenlerle çalışmalar, kıyı ve gondol çekimleri, güneş gölge ışık çalışmaları tamamlanmış oluyor. Ve turistlerin meydanlara inmeye başladığı saatlerde bizler yorgun ama çalışmanın zevki ile otelimize kahvaltıya dönüyoruz.
Venedik’in hem karnavalının coşkusunu ve kentin masalsı güzelliğini bir arada yaşarken fotoğraf çalışmalarımızı tamamlayacağız.
Uygun fiyatlı uçak biletlerinin alımı için lütfen bizimle irtibata geçin. 
İtalya’da Adriyatik Denizi kıyısında 120 tane küçük adacığın üzerine kurulu, 170’ten fazla kanalla birbirine bağlanan 400 köprülü Venedik’te, ortaçağın ticaret zengini kentinde maskeler ve kostümlerle bir masalsı bir kaç gün geçiriyoruz. O dönemin tüm gizemini ve ihtişamını yaşayan kentte eskiden olduğu gibi bugün de kent içi ulaşım kanallar üzerinde çalışan gondollar ve teknelerle sağlanmaktadır. 
Mermer saraylar, kiliseler, renkli evler, küçük köprüler, gondollar, gondolcular ve sokaklar arasında dolaşan maskeli, kostümlü insanlar tam anlamıyla bir görsel şölene dönüştürüyor yaşanan her anı. Bu etkileyici görsellik içerisinde sabah gün doğumundan başlayan fotoğraf çalışmaları, akşam sarayların, evleri, köprülerin ışıkları kanallara düşünceye kadar sürecek. Gezerken fotoğraf çalışmaları yapacağımız bir kaç gün bizi bekler. 
Fotoğraf Danışmanları: Yelda Baler, Erdem Silay, Yüksel Altun
Fotoğraflar: Yelda Baler, Erdem Silay
PROGRAM:
1. Gün: 20 Şubat 2020 Perşembe
İstanbul Havalimanında buluşarak tarifeli uçağımızla Venedik’e ulaşıyor ve Venedik’te San Marco Meydanı’na yalnızca 3 dk mesafede olan otelimize yerleşiyoruz.

Öğleden sonra kenti tanımaya ve çekim çalışmalarımıza San Marco Meydanı’ndan başlıyoruz. Gün batımına doğru Grand Kanal’a doğru geçiyor ve Rialto Köprüsü civarında dolaşıyoruz. Kentin en eski ve en büyük köprüsünde zaman geçirip fotoğraf çekimlerimizi tamamlıyoruz.
Konaklama : San Marco
2. Gün: 21 Şubat 2020 Cuma
Sabah gün agarmadan çıkıp fotoğraf çalışmalarımıza başlıyoruz. Gün doğarken gondollar, kanallar, tek tek meydana gelen mankenler fotoğraflanıyor. Ardından otele dönüp kahvaltımızı yapıyoruz ve sonrasında Venedik sokaklarında dolaşacağız.
venedik fotoğraf gezisi 2020
Maskeleri ve kostümleriyle dar sokaklarda süzülen karnavalcılar teker teker önümüze düşecekler. Kanallar, gondollar, küçük köprüler, teraslar, pencereler kostümlü karnavalcılarla dolu olacak ve sizlere fotoğraf çektirmek isteyecekler.

Karnaval yoğunluğunda nasıl fotoğraf çekilmesi gerektiğini ve çalışma tekniklerini öncesinde anlatmış olacağız. Size kalan yalnızca anın tadını çıkartıp esşiz fotoğraf karelerini yakalamak.

Konaklama : San Marco

3. Gün: 23 Şubat 2020 Pazar

Sabah gün doğumunda fotoğraf çalışmalarımızı tamamladıktan sonra otelimizde kahvaltımızı yapıyoruz. Ardından cam işçiliği ile ünlü Murano Adası’na gidiyoruz. Cam atölyelerinde ateşin ve nefesin camı şekillendiren ustaları fotoğrafladıktan sonra kanallar boyunca mimari ve yansıma fotoğrafları çalışıyoruz. Öğle yemeğinden sonra Burano Adası’na geçiyoruz. Rengarenk evleriyle tam anlamıyla bir film platosu etkisi yaratan bu balıkçı adasında çekimlerimizi tamamladıktan sonra akşam üzerinde tekrar Venedik’e dönüyor ve akşam yemeğimizi yiyoruz.
venedik
Akşam yemeğinden sonra kentin gece ışıklandırılmış sokak aralarında dolaşıyor ve gece kanalları, yansımaları çekiyoruz.
Konaklama : San Marco
4. Gün: 24 Şubat 2020 Pazartesi

Sabah gün doğumu fotoğraflama çalışmalarından sonra otelde kahvaltımızı ediyor ardından Venedik’te hem son fotoğraflarımızı çekiyor hem de geziyoruz. Öğle yemeğimizi de bir şölen havasında yedikten sonra akşam üzerine doğru Venedik’ten ayrılıyor ve havaalanına doğru hareket ediyoruz. Akşam üzeri uçağıyla İstanbul’a dönülüyor.
Konaklama: Venedik merkezde, San Marko meydanına 3 dakika mesafede
venedik fotoğraf gezisi
Ulaşım: THY ile

Gidiş   İstanbul Havaalanı kalkış 20 Şubat 2020 Perşembe 12.45 Venedik varış 13:25 TK1871

Dönüş  24 Şubat 2020 14:25 Venedik kalkış, 19:10 İST varış TK1872

Havaalanı Venedik Transfer  Deniz Taksi ile yapılacaktır.

GEZİ ÜCRETİ :

Nakit Ödeme Fiyatı : 690 EURO + uçak
Kredi Kartına Tek Ödeme : 790 EURO + uçak
Kredi Kartı Fiyatı (3 Taksit) : 820 EURO + uçak
Kredi Kartı Fiyatı (6 Taksit) : 860 EURO + uçak

Uygun fiyatlardan yararlanmak için geç kalmayın.

Ödeme ve iptal koşulları

  1. Ödeme :Kayıt sırasında 200 Euro  – 1 Eylül 2019 tarihine kadar iptali durumunda tam iade yapılır. 2 Eylül 2019’ten sonraki iptallerde  100 Euro yanar, kalan meblağ bir başka gezinin ön ödemesi olarak kullanılır veya iade edilir.
  2. Ödeme :15 Kasım’a kadar 200 EuroBu tarihten sonra iptallerde  200 Euro yanar. Kalan meblağ bir başka gezinin ön ödemesi olarak kullanılır veya iade edilir.
  3. Ödeme : 15 Ocak 2020’ye kadar kalan ödeme.Bu tarihten sonraki iptallerde iptal eden kişi yerine katılımcı bulmadığı sürece iade yapılmaz. )

 *İadeler 1 ay içerisinde yapılmaktadır.*

* 4 gece 5 gün – Venedik otel konaklama

* Fiyatlar iki kişilik odada kişi başı fiyatıdır.

*  Nakit ödemede % 6,5 indirim uygulanmıştır.

* Tek kişi konaklama farkı 300 Euro’dur.

* Tüm kredi kartlarına tek çekim uygulanır.

* Taksitler yalnızca World Card Kredi Kartına uygulanır.

* İadelerde kalan miktarın geri ödeme süresi bir aydır.

venedik

Ücrete dahil olanlar:

4 Gece konaklama

4 sabah kahvaltısı

Rehberlik hizmetleri

Gezi kitapçığı

Seyahat sigortası

Havaalanı Venedik Havaalanı deniz taksi transfer,

Adalara vaporetto ile gidiş,

tüm fotoğraf atölye ve çalışmaları ve fotoğraf okumaları

Ücrete dahil olmayanlar: 

Öğle ve akşam yemekleri

Müze girişleri

Ekstralar, kişisel harcamalar

Vize ücreti (servis ücreti dahil 110 Euro)

GEZİMİZ ZAYENDE Travel Agency- TURSAB A 5937 TARAFINDAN YAPILMAKTADIR.

Kayıt ve rezervasyon başlamıştır..

Görüşmek dileğiyle,

BİLGİ:

İletişim: Yüksel Altun

E-posta: iletisim@fotografine.com.tr

Tel: 0533 344 28 02

REZERVASYON:

NOTLAR:

1. Fotoğraf makinelerinizi ve yardımcı ekipmanlarını, mevsime uygun giysileri, kullanmanız gereken ilaçlarınızı sakın unutmayın!

2. Bu bir fotoğraf eğitim uygulamasıdır. Fotografik koşullar dikkate alınarak değişiklik yapılabilir.

3. Yeterli katılım olmaması durumunda iptal edilebilir.

4. Katılımcılar yukarıdaki şartları Kabul etmiş sayılır.

Tags: , ,

Yorumunuz

Top