Van Gölünden Ağrı Dağına yolculuk (13-15 Eylül 2019)

Doğunun gizemli havasını yaşamak için yoldayız. Etkileyici coğrafyayı, göz kamaştıran tarihi,  doğal güzellikleri ve yöre kültürünü tanıklık etmek için Van’dan Doğubeyazıt’a uzanan kısa bir yolculuk yapıyoruz.
Yöre halkının deniz diye tanımladığı Van Gölü’nden yumuşacık havasıyla yemyeşil Iğdır Ovası’na,  eşsiz güzellikteki Ahtamar Kilisesi’nin bulunduğu Ahdamar Adası’ndan coşkun sularıyla hayranlık uyandıran Muradiye Şelalesi’ne, Ahlat Selçuklu Mezarlığı’ndan doğal güzelliği ile akıllarda kalacak olan Nemrut Krater Gölü’ne, İshak Paşa Sarayı’nın masalsı güzelliğinden Ağrı Dağı’nın gölgesine varacağız.
Van Gölü, Ahtamar Adası, Ahlat, Nemrut Krater Gölü, Adilcevaz, Muradiye, Iğdır Ovası, Doğu Beyazıt, İshakpaşa Sarayı
Fotoğraf Danışmanı: Yüksel ALTUN

13 Eylül 2019 Cuma : Sabah Pegasus Havayolları’nın Sabiha Gökçen Havaalanından PC2500 07.10 te kalkan uçağı ile Van’a uçuşumuzu gerçekleştiriyor ve 09.15 da Van Havaalanına varıyoruz. Uçaktan indikten sonra bizi karşılayan aracımızla doğrudan Van kahvaltısı yapmaya gidiyoruz. Ardından Ahtamar Adasına gitmek için Gevaş’a geçiyoruz. Tekne ile adaya geçip Süslemeleri ile ülkemizde bulunan Ermeni kiliselerinin arasında ayrı bir yeri olan Ahtamar Kilisesi’ni ve çevreyi geziyoruz. Ardından Van’a geri dönüyor ve güneşi uğurlamaya Van Kalesi’ne gidiyoruz. Işığın en güzel olduğu saatlerde Van Kalesi’nin tepesinden gölün manzarası harika. Ardından akşam yemeğimizi yemek için merkeze geliyoruz. Akşam yemeğinin ardından Van çarşısında dolaşmayı ihmal etmiyoruz.

Konaklama : Büyük Urartu Oteli

14 Eylül 2019 Cumartesi  : Sabah otelimizden ayrılarak Tatvan’a geçiyor ve Ahlat Selçuklu Mezarlığı’nı geziyoruz. Son derece etkileyici olan mezar taşlarının arasında dolaştıktan sonra yönümüzü Nemrut Krater Gölü’ne çeviriyoruz. Öğle yemeğini açık havada yiyoruz. Eşsiz bir doğada harika manzaranın içerisinde geçireceğimiz bir kaç saatin ardından gölün batı kıyısını dolaşarak Muradiye Şelalesine geliyoruz. Suyun serinliğinde çaylarımızı yudumladıktan sonra Iğdır Ovası’nı aşıp gün batımında Ağrı Dağı’nın efsanevi görüntüsü ile başbaşa kalıyoruz. Gün batımında başındaki buluttan kurtulan Ağrı Dağı en güzel renklerine bürünecek. Ardından Iğdır’a geçiyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizin ardından dinlenmeye geçiyoruz.

Konaklama : Hotel Star Royal

15 Eylül 2019 Pazar: Sabah erken uyanıyoruz. Kahvaltının ardından İshakpaşa Sarayı’na gidiyoruz. Sarayın sabah ışığındaki masalsı güzelliğini içimize sindirerek geziyoruz. Ardından Doğu Beyazıt’a geçerek çarşısında ve pasajlarında zaman geçiriyor ve 15’teki uçağımıza yetişmek üzere öğle yemeğinin ardından Iğdır havaalanına geçiyoruz. 17.15’te İstanbul’da SAW a varıyoruz.

ULAŞIM:

Uçakla 

Gidiş Pegasus 
13 Eylül 2019 Cuma İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı PC 2500 07.10 kalkış – 09.15 Van varış – 365 TL

Dönüş THY
15 Eylül 2019 Pazar Iğdır Havaalanı TK 7309 15.00 kalkış – 17:15 SAW İstanbul Sabiha Gökçen varış – 350 TL

GEZİ ÜCRETİ:

Nakit Ödeme Fiyatı  
1.190 TL  + uçak

Kredi Kartına Tek Ödeme :  1.260TL  + uçak
Kredi Kartı Fiyatı  (3 Taksit)   : 1.320 TL + uçak
Kredi Kartı Fiyatı  (6 Taksit)   :  1.380 TL + uçak

* 2 gece 3 gün – otel konaklama
* Fiyatlar iki kişilik odada kişi başı fiyatıdır.
* Ön kayıt formunu dolduran katılımcıların kayıtlarının kesinleşmesi için, kendilerine gönderilen başvuru formunu doldurmaları ve ön ödemelerini yapmaları gerekiyor.

Ödeme ve iptal koşulları:

1. Ödeme :
 25 Mayıs 300 TL
2. Ödeme : 20 Temmuz 300 TL (Bu tarihten sonra katılımcı tarafından iptali durumunda 300 TL yanar. Kalan ödeme bir başka geziye aktarılır.)
3. Ödeme : 20 Ağustos’a kadar kalan ödeme (Bu tarihten sonra katılımcı tarafından iptali durumunda yerine katılımcı bulmadığı sürece iade yapılmaz. )

* Tek kişi konaklama ücreti 200 TL dir.
* Tüm kredi kartlarına tek çekim uygulanır.
* Taksitler yalnızca World Card Kredi Kartına uygulanır.
* 5-12 Yaş arası çocuklara, 2 büyük yanında kalmak koşuluyla % 10 indirim uygulanır.

Ücrete dahil olanlar :

2 Gece konaklama, 2 sabah kahvaltısı ve 2 akşam yemeği, ulaşım, rehberlik hizmetleri, seyahat sigortası, ulaşımlar, yürüyüş ve bölge rehberliği, fotoğraf eğitimleri.

Ücrete dahil olmayanlar :

Uçak biletleri, Müze ve ören yeri girişleri, öğlen yemekleri, kişisel harcamalar.

GEZİMİZ ZAYENDE Travel Agency- TURSAB A 5937 TARAFINDAN YAPILMAKTADIR.

Kayıt ve rezervasyon başlamıştır..

Görüşmek dileğiyle,

BİLGİ:

İletişim: Yüksel Altun

E-posta: iletisim@fotografine.com.tr

Tel: 0533 344 28 02

REZERVASYON:

NOTLAR:

1. Fotoğraf makinelerinizi ve yardımcı ekipmanlarını, mevsime uygun giysileri, kullanmanız gereken ilaçlarınızı sakın unutmayın!

2. Müze ve ören yerleri giriş ücretleri gezi maliyetine dahil değildir.

3. Yol üzerinde kahvaltı, yemek ve diğer ekstralar maliyetine dahil değildir.

4. Bu bir fotoğraf eğitim uygulamasıdır. Fotografik koşullar dikkate alınarak değişiklik yapılabilir.

5. Yeterli katılım olmaması durumunda iptal edilebilir.

6. Katılımcılar yukarıdaki şartları Kabul etmiş sayılır.

 

 

Yorumunuz

Top