Doğu Ekspresi ile KARS (4-8 Şubat 2020)

Uçakla Gidiş Trenle Dönüş Kars gezimizi ŞUBAT ayında yapıyoruz.
Kars’ın evleri, sokakları, közde çay evleri, Ani Harabeleri, Çıldır Gölü ve Cirit oyunlarını görüyor ve yaşıyoruz.
Kar altındaki Kars sokaklarında dolaşacak, sürdürülen yaşamlara tanıklık edecek, Ani Harabelerinin masalsı diyarına gideceğiz.  Cirit oyunlarının oynandığı köyde, ciritçileri izleyip fotoğraflayacak ve ardından onlarla birlikte zaman geçirip, kimilerinin evlerine konuk olacağız. Yolculuğun süprizi ise Doğu Anadolu’nun ikinci büyük gölü olan Çıldır’da.   Donan gölün üzeri yaklaşık bir metrelik buz tabakasıyla kaplı. Buzu delip balık tutan balıkçılar, buz üstünde dolaşan faytonlar, sisin içinden gelen balıkçılar…  Ve cirit oyunları…
Gezimiz Zayende Travel Agency (TURSAB A 5937) tarafından yapılmaktadır.
PROGRAM:

4 Şubat 2020 Salı: 

THY’nin İSTANBUL HAVA ALANI’ndan 12.20 de kalkan  İstanbul Kars uçağı ile yapacağımız yolculuk için 10.20 ‘de  İSTANBUL HAVA ALANI’nda buluşuyoruz. Uçuştan iki saat sonra Kars havaalanına varıyor ve otelimize yerleşmemizden sonra Kars’ı gezmeye başlıyoruz. Kars Kalesi, taş köprü, hamamlar, şu anda Camii olarak kullanılan 12 Havariler Kilisesi, geniş sokaklar, Rus işgali zamanında yapılmış ve günümüze kadar ulaşmış binalar, kentin tarihi yapıları ve Fethiye Camii göreceğimiz yerler arasında.

 Konaklama : SİMER OTEL

5 Şubat 2020 Çarşamba : 

Sabah erken kahvaltımızdan sonra Ermenistan sınırında yer alan Ani Harabelerine gidiyoruz. Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Camii), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı ile Selçuklu Döneminde eklenen yapıları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menucehr Camii de göreceğimiz yerler arasında. Kar altında daha da etkileyici olan Ani’yi dolaştıktan sonra öğleden önce cirit oyunlarıyla ün
salmış köye gidiyoruz. At üzerinde oynanan cirit oyunlarını izliyoruz.

Oyunların ardından birlikte olduğumuz arkadaşlarımızla bir araya gelip köy kahvesinde birlikte zaman geçiriyoruz. Ardından köyde dolaşıp fotoğraf çekimlerimizi tamamladıktan sonra Kars’a geri dönüyor ve isteyen arkadaşlarımızla fotoğraf çekmeye çıkıyoruz. Alışverişlerin ardından isteyen arkadaşlarımızla akşam ışıklandırılan Kars’ta fotoğraf çalışmayı sürdürüyoruz.

Akşam yemeğimizi güzel bir mekanda yerel yemekler ve yerel müzikler eşliğinde yapacağız. Kars kültürünün bir parçası olan aşık geleneğini tanıyacak ve Karslı aşıkları dinleyeceğimiz geceyi eğlenerek bitireceğiz. 

Konaklama : Simer Otel

6 Şubat 2020 Perşembe:  

Kahvaltının ardından bir Malakan köyü olan Boğatepe’ye gidiyoruz. Burada Kars Peynirinin yapımına tanıklık ediyor alışverişimizi yapıyor ve yönümüzü Çıldır Gölü’ne çeviriyoruz. Gölde kayıklarıyla balıkçıları izleyip ağlarındaki balıkları göreceğiz. Kızaklar, atlar ve balıkçıların ardından tesisimizde göl balıklarından oluşan öğle yemeğimizi yedikten sonra Kars’a dönüş yapıyoruz. Kars’a döndüğümüzde Kars çarşısındaki son alışverişlerimizi tamamlayıp akşam yemeğimiz için hazırlanıyoruz. Yemeğin ardından son toparlanmalarımızı yapıp istasyona gidiyor ve 23.55 te kalkacak olan Doğu Ekspresinde yerimizi alıyoruz.

Konaklama : Tren

 7 Şubat 2020 Cuma: 

Trende geçireceğimiz bütün günümüzde ara duraklarda fotoğraf çekmeyi, tren içinde keyifli zaman geçirmeyi sürdürüyoruz. Trenimiz ana duraklarımız Divriği ve Sivas (Bostankaya). Trenimiz bizi duraklarda 3’er saat bekleyecek. Bizi bekleyen aracımız ile Divriği gezisi yapıp olağanüstü işlemeleriyle Anadolu’nun başına takılan taçlardan biri olan DİVRİĞİ ULU CAMİİ’yi ve SİVAS merkezi göreceğiz. Sivas’ta güzel bir yemeğin ardından trenimize binip yolculuğumuza devam edeceğiz. Güzel bir uykuyu hak etmiş olacağız.

Konaklama : Tren

8 Şubat 2020 Cumartesi: Sabah erken saatlerde Ankara’ya varmış oluyoruz. Hızlı tren saatine kadar kahvaltı yapabiliriz. Ardından hızlı tren ile İstanbul’a varacağız.

KONAKLAMA: KARS SİMER OTEL

ULAŞIM:

GİDİŞ UÇAKLA

        Gidiş:  4 Şubat 2020 Salı 

Sabiha Gökçen – 10,50 SAW 10.50 kalkış 12.45 varış  300 TL
İstanbul Havalimanı – 12:05 İstanbul (IST) kalkış 14:10 Varış,  200 TL

DÖNÜŞ TRENLE

KARS ANKARA ARASI DOĞU EKSPRESİ , ANKARA İSTANBUL ARASI HIZLI TREN  İLE  YAPILMAKTADIR.

DOĞU EKSPRESİ

6 Şubat 2020  KARS ANKARA DOĞU EKSPRESİ 23.55 kalkış

8 Şubat 2020  ANKARA İSTANBUL YHT 10.10 ANKARA kalkış kalkış

*TRENDE TEK KİŞİ KONAKLAMA MÜMKÜN DEĞİLDİR.*

GEZİ ÜCRETİ:

Nakit Ödeme Fiyatı : 1.380 TL +   iSTANBUL KARS UÇAK  + ANKARA İSTANBULYHT

Kredi Kartına Tek Ödeme : 1.490 TL+ iSTANBUL KARS UÇAK  + ANKARA İSTANBUL YHT

Kredi Kartı Fiyatı (3 Taksit) : 1.560 TL + iSTANBUL KARS UÇAK  + ANKARA İSTANBUL YHT

Kredi Kartı Fiyatı (6 Taksit) : 1.620 TL +  iSTANBUL KARS UÇAK  + ANKARA İSTANBUL YHT

1.Ödeme : Kayıt sırasında 500 TL
2.Ödeme : 10 Ekim’e kadar 350 TL
3.Ödeme :10 Aralık’e kadar 350 TL
4.Ödeme : 10 Ocak ‘a kadar kalan ödeme + istanbul Ankara hızlı tren bileti .

* Bu gezide katılımcı tarafından gezinin iptali halinde, katılımcı yerine birini bulmadığı taktirde herhangi bir iade söz konusu değildir.
* Fiyatlar iki kişilik odada kişi başı fiyatıdır.
* Tek kişi konaklama talebi sadece otelde geçerli olup trende kesinlikle tek kişi konaklama olmayacaktır.  Tek kişi farkı otelde 3 gece için 240 TL’dir.
* Nakit ödemede % 8 indirim uygulanmıştır.
* Tek çekimde tüm kredi kartları kullanılabilir.
* Taksitler yalnızca World Card Kredi Kartlarına uygulanır.
* 5-12 Yaş arası çocuklara, 2 büyük yanında kalmak koşuluyla % 10 indirim uygula

Ücrete dahil olanlar:

Doğu Ekspresi bileti

2 gece otel konaklama

2 sabah kahvaltısı

3 akşam yemeği

Rehberlik

Tren yolculuğu boyunca iki duraktaki toplu araç ulaşımı ve Kars’taki ulaşımlar dahildir.

Ücrete dahil olmayanlar:

Ankara İstanbul Hızlı Tren

Uçak biletleri

Belirtilenlerin dışındaki yemekler

Otellerde ve trende alınan ekstralar

Müze ve ören yeri girişleri kişisel harcamalar.

BİLGİ:

İletişim: Yüksel Altun

E-posta: iletisim@fotografine.com.tr

Tel: 0533 344 28 02

Tags: ,

Yorumunuz

Top