Antep – Urfa – Göbeklitepe Fotoğraf Gezisi (22 – 25 Eylül 2022)

25ANTEP URFA GÖBEKLİTEPE

22-25 Eylül 2022

3 gece 4 gün

Antep – Halfeti – Rumkale – Zeugma – Göbeklitepe – Urfa – Harran

Güneydoğu’da sıcaklar bastırmadan pırıl pırıl sonbahar ışığının her yanı sarmaladığı günlerde Gaziantep’te dünyanın sayılı değerli mozaiklerinin arasında dolaşıp çeşit çeşit küçük müzelerini ziyaret edecek, çarşılarında dolaşıp kahvelerinde soluklanacağız.  Yolumuz Halfeti’den Rum Kale’ye uzandığında Fırat’ın suları altında kalan köyleri gezeceğiz  Göbeklitepe’de tarihin sıfır noktasına tanıklık edip Harran’ın tozuna bulaşacak ve Urfa’nın çarşılarında, kalesinde, Balıklıgöl’ünde efsanelere karışacağız. Dolu dolu geçecek dört günde güzel anılar biriktirmeye var mısınız?

 

22 Eylül 2022 Perşembe İstanbul Gaziantep
Sabah uçağımızla Gaziantep’e ulaşıyoruz. İlk durağımız Zeugma’dan çıkarılan mozaiklerin sergilendiği dünyanın en büyük mozaik müzesi. Öğle yemeğimizin ardında otelimize yerleşiyor ve kenti dolaşmaya başlıyoruz. Antep çarşısında bakırcılar, baharatçılar, yemeniciler arasından geçerek Türkiye’nin 2. büyük cam koleksiyonunun sergilendiği Medusa Cam Eserleri Müzesini, hemen civarındaki Mutfak Müzesini, Hamam Müzesini görüyoruz.  Ardından yolumuzu restore edilen eski evlerin bulunduğu Bey Mahallesinden geçiriyoruz. Burada hem ilginç mekanlar göreceğiz hem de yorgunluk gidereceğiz.
Akşam yemeğimizi dışarıda alıyoruz.
Konaklama: Şirehan

23 Eylül 2022 Cuma Antep, Halfeti, Rumkale Urfa

Sabah kahvaltı sonrasında yola çıkıyoruz. İlk durağımız Zeugma Mozaiklerinin gerçek yerini göreceğimiz Zeugma Antik kenti. Fırat’ın suları altında kalmaktan kurtulan terasları gördükten sonra Halfeti’ye geliyoruz. Burada tekneyle Fırat’ın sularında dolaşıp baraj suları altında kalan köyleri görüyoruz. Rum Kale tekneyle uğrayacağımız son durağımız. Öğle yemeğimizin ardından Urfa’ya doğru yol alıyoruz. Urfa’nın girişinde bulunan tarihin sıfır noktası sıfatıyla ünlenen Göbekli Tepe Antik Kenti’ne gidiyoruz. Arkeoloji dünyasının en büyük keşiflerinden biri olan Göbekli Tepe, henüz şehir hayatına geçmemiş olduğu düşünülen avcı-toplayıcı toplumların tapınak inşa etmiş olduğunu gösteren ilk örnektir ve bu da şehirleşme yani medeniyet tarihinde devrim niteliğinde bir buluştur. Kazı alanını dolaştıktan sonra 12 bin yıl öncesinin canlandırmasını izleyeceğimiz alana geçiyoruz. Göbekli Tepe’yi içimize sindirdikten sonra yönümüzü Urfa’ya çeviriyoruz.

Otelimize yerleştikten sonra Balıklıgöl civarına gidip güneşi batırıyor ve geceye kavuşan Urfa’da renklerin değişimini izliyoruz.

Akşam yemeğimizin ardından isteyen arkadaşlarımızla yine Balıklıgöl civarında zaman geçiriyoruz.

Konaklama: Nevali Otel

 

24 Eylül 2022 Cumartesi  Urfa, Halepli Bahçe, Gümrük Han, Balıklı Göl

Sabah çok erken uyanıyor ve gün doğumunda Urfalıların günü karşılamalarına tanıklık ediyoruz. Oteldeki kahvaltımızın ardındanHalepli Bahçe mozaikleirini göreceğimiz müzeye gidiyoruz. Ardından İbrahim, Eyüp, Şuayip ve Yakup Peygamberlerin yaşadığı Urfa, kültürlerin ve inançların yeryüzündeki önemli merkezlerinden biri olan Urfa’yı dolaşmayı sürdürüyoruz. Urfa’da geleneksel yaşam, modern kentin hemen yanında, eski kent dokusu, bezcileri, yazmacıları, halıcıları, baharatçıları ve isot pazarıyla bedestenli çarşıda sürmekte. Bunlara tanıklık edeceğimiz Urfa Çarşısında ve Gümrük Hanı’da zaman geçireceğiz. 

Akşam yemeğinin ardından yine Balıklıgöl kıyısında olacağız. 

Konaklama: Nevali Otel

25 Eylül 2022 Pazar Urfa İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Harran’a geçiyoruz. Harran eski çağlarda Mezopotamya’nın en ünlü kentlerinden biridir. Dört bin yıllık geçmişinde İlkçağ Felsefe ekolünün merkezi olmuş, Harran Üniversitesi’nde Farabi’de okumuş, bir dönem Emevilerin en önemli kentlerinden biri olmuş. Kent kalıntıları, daha sonra Harran evlerinin yapımında kullanılmış. Konik çatılı Harran evleri ender rastlanan ilginç bir mimariye sahiptir.Harran’ı gezip sonrasında Harranlı dostlarımızı ziyaret ettikten sonra havaalanına geçiyor ve İstanbul’a geri dönüyoruz. 

KONAKLAMA:

URFA ÂLÂHAN OTEL

ŞİRAHAN

ULAŞIM:

Gidiş

THY Anadolu Jet 22 Eylül 2022  İstanbul (Sabiha Gökçen) kalkış 08.40  Gaziantep varış 09.40
Dönüş

THY Anadolu Jet 25 Eylül Şanlıurfa kalkış 18.15,  İstanbul(Sabiha Gökçen) varış  20.00

GEZİ ÜCRETİ:

Erken Rezervasyon Fiyatı : 
3.980 TL  + uçak

Erken rezervasyon tarihi 5 Haziran tarihinde sona erer. Bu tarihten sonraki ödemelerde kesinlikle aşağıdaki fiyatlar uygulanır.

Nakit Ödeme Fiyatı  4.160 TL  + uçak
Kredi Kartına Tek Ödeme : 4.290TL  + uçak
Kredi Kartı Fiyatı  (3 Taksit)   : 4.420 TL + uçak
Kredi Kartı Fiyatı  (6 Taksit)   :  4.490 TL + uçak

* 3 gece 4 gün – otel konaklama
* Fiyatlar iki kişilik odada kişi başı fiyatıdır.

* Tek kişi konaklama farkı 700 TL dir.
* Ön kayıt formunu dolduran katılımcıların kayıtlarının kesinleşmesi için, kendilerine gönderilen başvuru formunu doldurmaları ve ön ödemelerini yapmaları gerekiyor.

Ödeme ve iptal koşulları:

1. Ödeme :  5 Haziran’a kadar 1.000 TL  (5 Temmuz’a kadar olan iptallerde tam iade. )
2. Ödeme :  5 Temmuz‘a kadar 1.500 TL  (Bu tarihten sonra katılımcı tarafından iptali durumunda 1.000 TL yanar. Kalan ödeme bir başka geziye aktarılır.)
3. Ödeme : 5 Ağustos’a kadar kalan ödeme (Bu tarihten sonra katılımcı tarafından iptali durumunda yerine katılımcı bulmadığı sürece ödemenin yarısı yanar, kalan yarısı bir başka geziye aktarılır. . )

* Tek kişi konaklama ücreti 700 TL dir.
* Tüm kredi kartlarına tek çekim uygulanır.
* Taksitler yalnızca World Card Kredi Kartına uygulanır.
* 5-12 Yaş arası çocuklara, 2 büyük yanında kalmak koşuluyla % 10 indirim uygulanır.
* Kayıt yapıldıktan sonra ilk ödeme ile birlikte geziye kesin kaydınız gerçekleşir ve Hizmet/Satış sözleşmesini her iki taraf da kabul etmiş olur.

Ücrete dahil olanlar :

3 Gece konaklama,

3 sabah kahvaltısı,

2 akşam yemeği,

Bölgedeki ulaşım,

Halfeti tekne gezisi,

Rehberlik hizmetleri,

Seyahat sigortası,

Fotoğraf eğitimleri.

Ücrete dahil olmayanlar :

Uçak biletleri,

Müze ve ören yeri girişleri,

Öğlen yemekleri,

Urfa’daki bir akşam yemeği,

Kişisel harcamalar.

GEZİMİZ ZAYENDE Travel Agency- TURSAB A 5937 TARAFINDAN YAPILMAKTADIR.

Kayıt ve rezervasyon başlamıştır..

Görüşmek dileğiyle,

Bilgi ve Rezervasyon:

İletişim: Yüksel Altun – 0533 344 28 02

E-posta: myuksel.altun@gmail.com

YOLCULUK TARZI :

Sınırlı sayıda katılımcıyla yapılan bu yolculuklar seyahat kültürü, doğa, tarih ve kent gezisidir. Yolculuk sırasında günlük yaşam katılımcılarla birlikte üretilir. Turistik turlardan farklı olarak gidilen yerlerdeki tarihe, coğrafyaya ve kültüre daha içerden tanık olma şansı bulunur.

Seyahat kültürünün gelişmesi ve katılımcıların kendi sınırlarını fark etmeleri amaçlanır. Her katılımcının kendi yolculuğunu yapabilmesine olanak sağlanır.

Yolculuk sırasında değişik inançların, kültürlerin temsilcileriyle karşılaşılır; müzeler, camiler, kiliseler, kutsal mekânlar, ören yerleri, farklı yeryüzü oluşumları, zirveler görülür, kentlerde ve kırsal kesimdeki günlük yaşama tanık olunur; törenler, anmalar, kutlamalar, ayinler izlenir.

Yol boyunca kültürler arası etkileşimin ve değişimin izi sürülür.

Temel sağlık ve temizlik koşularına özen gösterilerek yerel mutfaklarda yenir, yerel koşullarda yaşanır.

Değişik yaş ve meslek gruplarından katılımcılar, araç içindeki yaşamı, günlük işleri ve yeni yerlerdeki heyecanı paylaştıkları gibi kişisel programlarını uygulama olanağı da bulurlar.

Katılımcı sayısının azlığı sayesinde hareket yeteneği artar, yoldaki sürprizleri değerlendirme şansı olur. Fotoğraf, video çekimi ya da çeşitli röportajlar ve tanıklıklar için fırsat bulunur.

Geriye özlenecek bir şeyler bırakmaya dikkat edilir.

Tags: , , , ,

Yorumunuz

Top