Fotoğraflarınızı işleyerek, etkili ve yaratıcı fotoğraflara ulaşın!

Uygulamalı Photoshop semineri, digital olarak çekilen fotoğrafların, etkili ve yaratıcı sunumu amacıyla, aydınlık oda olarak adlandırılan, bilgisayar tekniklerin uygulamalarının anlatıldığı seminerdir. Seminere, deneme sürümü veya lisanslı photoshop yüklü, notebook bilgisayarınızla katılabilirsiniz. Konulara, toerik ve sonrasında uygulamalarla anlatılır.

Dijital fotoğrafçılığın gelişimi ve yaygınlaşmasıyla birlikte, fotoğrafçılıkta çekim sonrası yaratıcılıkta aydınlıkoda kullanımı yaygınlaştı. Klasik fotoğrafçılıktaki karanlıkoda yerini aydınlıkoda’ya bırakmaya başladı.. Aydınlıkoda da temel fotoğraf düzenlemesi ve sunum teknikleri gelişti. Aydınlıkoda teknikleriyle, fotoğraflarımızın işlenmesinde, parlaklık, kontrast düzenlemeleri, renk ve doygunluk işlemleri, keskinlik yanında; fotoğraflarımızın sunumu için çerçeve hazırlamak, isim yazmak ve kolaj hazırlamak gibi işlemler; temel sayısal görüntü işleme kapsamındadır. Ayrıca, RAW fotoğrafların işlenmesi için de belirli düzeyde PS bilinmesinde fayda vardır.

Bu seminer programı MEB Bağlı kurumlarla işbirliği halinde verilmektedir. Danışmanlık yaptığımız kurumlar için bilgi alınız.

Danışman: Yüksel Altun AFIAP

KİMLER KATILABİLİR?PROGRAMÖDEMETARİHLERKAYIT-BİLGİ
Fotoğraf, deneysel fotoğraf, grafik tasarıma ilgi duyan, temel bilgisayar kullanım bilgilerine sahip, 15+ yaşlarda, bay veya bayan, herkes fotoğrafa başlamak için öğrenci adayımızdır.
1. Oturum: Temel düzenleme araçları – 1 (2,5 saat) Photoshop’un yapısı, ayarlar ve kalibrasyon Temel düzenlemeler – Image adjustment Palet kullanımı ve özellikleri, History, vb. Fotoğrafımıza çerçeve ekleme ve yazı yazma 2. Oturum: Temel düzenleme araçları – 2 (2,5 saat) Araç kutusu – Temel Rütuşlama Filtreler – Mimari düzenlemeler Ufuk Çizgisi düzeltme 3. Oturum: Alan seçimi, Filtreler ve RAW fotoğraf işleme(2,5 saat) Araç kutusu – Alan seçimi ve kullanımı Filtreler ve kullanımı RAW fotoğraf işlemek 4. Oturum: İleri Uygulamalar – 1 (2,5 saat) Katman (Layer) uygulamalarına giriş Kolaj örnekleri ve uygulamaları Panorama uygulamaları HDR uygulamaları NOT: ADOBE Lisanslı ürün kullanılmaktadır.
Lütfen fiyat sorunuz.
Hafta içi Gündüz programı: Salı 10:00-13:00 Hafta sonu programı: Cumartesi 10:00-13:00 (Grup ve Birebir özel derslerimiz her dönem yapılmaktadır.)
Kurs içeriği hakkındaki sorularınız için, aşağıdaki mail adresimiz yada telefonumuzdan her zaman ulaşabilirsiniz. E-posta: iletisim@fotografine.com.tr Tel: 0533 344 28 02 Kayıt ve Rezervasyon:

 

Yorumunuz

Top