Yılın son gezisinde Mudurnu – Abant’a (Bolu) gidiyoruz

Şehir dışı uygulaması için ekibimiz, katılımcılarımız ve misafirlerimizle birlikte Mudurnu ve Abant’a (Bolu)a gidiyoruz.

mudurnu

Mudurnu, ahşap evleri, sıcak insanları ve eskimeye yüz tutmuş meslekleriyle, güzel ve tarihi bir ilçemiz. Burada manzara, mimari, panorama ve çarşıda portre çalışacağız.

Mudurnu’da yiyeceğimiz yöresel yemek sonrası, Abant’a gidiyoruz. Kış kırsal manzara, uzun pozlama ve portre çalışacağız.

Abant’ta çay kahve, yürüyüş ve fotoğraf sonrası gün batımıyla birlikte İstanbul’a hareket edeceğiz.

Grubumuza katılmak, hem gezip hem fotoğraf deneyiminizi geliştirmek isterseniz bize ulaşın!

Program:

07:00 Kadıköy

11:00 Mudurnu

13:00 Öğle yemeği (Mudurnu)

14:30 Abant

18:00 Abant’tan hareket

21:00 İstanbul

abant

Dahil olanlar: Ulaşım, Fotoğraf danışmanlığı, Seyahat sigortası

Dahil olmayanlar: Müze ve Ören yeri girişleri, Kahvaltı, Yemekler ve diğer ekstralar

Katılım bedeli: 150-175 TL (Katılıma göre belirlenecektir, KDV eklenecektir)

Gezimiz TURSAB Vezir Turizm A-1816 tarafından yapılmaktadır.

Kayıt ve rezervasyon başlamıştır.

Görüşmek dileğiyle,

Rezervasyon:

Yüksel Altun
E-Posta: iletisim@fotografine.com.tr
Tel. 0533-344 28 02

Bilgi ve rezervasyon formu:

MUDURNU
Bolu’nun bir ilçesidir. İl merkezine 52 km uzaklıktaki Mudurnu İlçesi eski Türk evleri bakımından önemli bir özelliğe sahiptir. Yeşilin hakim olduğu ilçede bulunan 165 adet ev ve 8 Cami, çeşme ve hamam olmak üzere toplam 173 adet mimari değeri yüksek yapı nedeniyle “Kentsel Sit Alanı” ilan edilmiştir. Türk sivil mimarisinin en güzel örneklerinden biri ise Armutçular Konağı ve Keyvanlar Konağıdır. Yöresel ev yemeklerinin tanıtıldığı konaklardan, gezmek ve  oda kiralamak da mümkün. İlçe sınırlarındaki Abant Gölü, Sülük Gölü, Karamurat Gölü, Şeyh-ül Ümran Tepesi görülmeye değer yerlerinden olup tüm Mudurnu’yu kuş bakışı izleme imkânı sunar.
ABANT GÖLÜ

Bolu’nun 34 kilometre güney batısında bulunan, çam ve köknar ağaçlarının baskın olduğu bir tabiat parkı içinde, yaklaşık 1350 metre yükseklikte bulunan ve alanı 125 hektarı bulan bir heyelan set gölüdür. En derin yeri 18 m’dir. Gölden çıkan ve Abant Alabalığı olarak bilinen balık literatüre Salmo trutta abanticus olarak girmiştir. Göl birkaç kaynak suyu, iki-üç kısmen devamlı olan akarsu ve özellikle de kar ve yağmur suları ile beslenmektedir. Gölün etrafında oteller ve restoranlar mevcuttur. 

Tags: , ,

Yorumunuz

Top