Tunceli, Erzincan, Malatya Fotoğraf Gezisi (16-19 Haziran 2022)

TUNCELİ, MUNZUR VADİSİ, KEMALİYE
16-19 Haziran 2022
3 Gece 4 Gün
Erzincan – Girlevik Şelalesi – Pülümür -Tunceli (Dersim) – Munzur Vadisi – Ovacık –  Hozat – Kemaliye, Arapgir, Malatya
Erzincan’dan başlayıp Malatya’da bitireceğimiz  Tunceli (Dersim), Ovacık, Munzur Vadisi, Kemaliye ve Arapgir’i gezeceğimiz derelerin, şelalelerin sularıyla serinleyeceğimiz, hikayelerine ve yaşattıklarına şaşıracağımız bir rotamız var. Dağlar, vadiler, nehirler arasında farklı kültürler, farklı coğrafyalarda gezeceğiz.
Türkiye’nin en büyük milli parklarından biri olan Munzur Vadisi Milli Parkı’nın insanı mutlu eden yemyeşil  dağlarla çevrili doğası, Mercan ve Munzur Sularının yarattığı vadiler, krater gölleri, Ovacık düzlüğü ve kaynayan gözeleri, Ovacık’ın kendine özgü hikayeleri, kanyonlar, şelaleler,  Pülümür, bölgenin tarihi yapısı ve tüm güzelliği ile Kemaliye ve Arapgir bizi bekliyor. Baharı yaşadığımız bu günlerde Anadolu’nun zengin kültürüne tanıklık edeceğimiz dört günlük bir yolculuğa çıkıyoruz.
PROGRAM:

16 Haziran 2022

Perşembe  Erzincan, Bakırcılar Çarşısı, Girlevik Şelalesi, Pülümür Çayı ve Vadisi, Munzur Çayı, Tunceli

Sabah 06.55’te İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanından kalkan Pegasus uçağı ile  08.40’ta  Erzincan’a iniyor ve bizi karşılayan aracımızla Erzincan merkeze geçiyoruz.  Güzel bir kahvaltının ardından  Bakırcılar çarşısını görüp Girlevik şelalesine hareket ediyoruz. Şelalenin eteğinde öğle yemeğimizi  yedikten sonra Pülümür Vadisi’ne geçiyoruz. Pülümür Çayı kıyısındaki molamızdan sonra Tunceli merkeze geliyor ve otelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeği Munzur kıyısında.
Konaklama: Tunceli
17 Haziran 2022 Cuma Munzur Milli Parkı, Ovacık, Gözeler, Tunceli Cem Evi,Hozat,Kemaliye
Sabah kahvaltı sonrası Munzur Milli Parkı’na giriş yapıyor ve Munzur Vadisi boyunca geziyoruz. Havanın sıcaklığı elverirse Munzur’un suyunda yüzebileceğiz. Halvori gözeleri’ni gördükten sonra Ovacık’a varıyoruz.  Küçük ve özel bir belediye olan Ovacık’tan sonra yönümüzü Hozat’a çeviriyoruz. Hozat da hikayeleri olan küçük bir kasaba. Sonrasında yönümüzü Kemaliye’ye çeviriyoruz. Akşama doğru Kemaliye’deyiz.
Konaklama: Kemaliye
18 Haziran 2022 Cumartesi  Kemaliye, Taş Yol, Karanlık Kanyon
Sabah kahvaltı sonrası Kemaliye’yi gezmeye başlıyoruz. Ahşap evleri, yokuşlu yolları, dükkanları ve en önemlisi candan halkıyla bizi karşılıyor Kemaliye. Çarşıyı, Doğa Tarih Müzesini, Kadı Gölü’nü, Başpınar Köprüsü’nü ve Taş Yolu geziyoruz. Günün en güzel hediyesi Karanlık Kanyon’da yapacağımız tekne gezisi. Kışın trenin içinden izlediğimiz Karanlık Kanyon’da gezeceğiz. Ardından yine merkeze otelimize geliyoruz. Akşam yemeğimiz sonrasında Kemaliye sokaklarında olacağız yine.
19 Haziran 2022 Pazar  Arapgir, Malatya
Sabah kahvaltımızın ardından Kemaliye’den ayrılıyor ve Arapgir’e hareket ediyoruz. Yolda Ocak Köyü’nü ardından Onar Köyü’nü geziyoruz. Her ikisi de kendine özgü güzellikleri ve özellikleri olan yerler. Arapgir’e bağlı Onar Köyü’ndeki tarihi Cem Evi ise duvar resimleriyle bizi çok eskilere götürecek. Ardından Arapgir’e varıyoruz. Buradaki öğle yemeğimizden sonra Arapgir’i geziyor ve sonrasında Akşam 21.00 daki uçağımız için Malatya’ya geçiyoruz. İstanbul’a varış saatimiz 22.40.

OTELLER: 

Grand Şaroğlu Otel – Tunceli
Bozkurt Otel – Kemaliye

ULAŞIM:

Uçakla;
Gidiş – THY TK 2652 16 Haziran 2022 Perşembe  06.45  İstanbul kalkış, 08.25 Erzincan varış
Dönüş – PEGASUS 19 Haziran 2022 Pazar 21.00 Malatya kalkış,  22.40 İstanbul SAW  varış

 

GEZİ ÜCRETİ:

Nakit Ödeme Fiyatı :3.250 TL  + uçak

Kredi Kartına Tek Ödeme : 3.360 TL  + uçak

Kredi Kartı Fiyatı  (3 Taksit)   :3.420TL   +  uçak

Kredi Kartı Fiyatı  (6 Taksit)   :  3.510 TL  +  uçak

* Ön kayıt formunu dolduran katılımcılarımızın kayıtlarının kesinleşmesi için, kendilerine gönderilen başvuru formunu doldurmaları ve ön ödemelerini yapmaları gerekiyor.

Ödeme ve iptal koşulları:

Seyahatiniz Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası ve Seyahat Güvence Paketi ile sigortalıdır. Sigortanın belirttiği iptal koşulları içerisinde hastalık veya acil sebeplerden iptal etmek durumunda kalan katılımcılarımızın ödemeleri yine poliçenin belirttiği şekilde iade edilir.  Poliçede belirtilen aciliyetlerin dışında bir sebeple iptallerde aşağıdaki koşullar geçerlidir.

15 Mayıs’tan sonra yapılan iptallerde  yapılan ödemenin %50 si yanar, kalan ödeme daha sonra bir geziye aktarılır.

* 3 gece 4 gün – otel konaklama
* Fiyatlar iki kişilik odada kişi başı fiyatıdır.
* Tek kişi konaklamalar için single farkı 350 TL’dir.
* Tüm kredi kartlarına tek çekim uygulanır.

* Taksitler yalnızca World Card Kredi Kartlarına uygulanır.
* 5-12 Yaş arası çocuklara, 2 büyük yanında kalmak koşuluyla % 10 indirim uygulanır.

* Kayıt yapıldıktan sonra ilk ödeme ile birlikte geziye kesin kaydınız gerçekleşir ve Hizmet/Satış sözleşmesini her iki taraf da kabul etmiş olur.

Ücrete dahil olanlar:

Oda kahvaltı konaklama,

Akşam yemekleri,

Bölgedeki ulaşım,

Rehberlik hizmetleri,

Seyahat sigortası.

Ücrete dahil olmayanlar:

İstanbul Erzincan – Malatya İstanbul uçak bileti,

Öğle  yemekleri,

Müze ve ören yeri girişleri,

Otellerde alınan ekstralar,

Kişisel harcamalar.

GEZİMİZ ZAYENDE Travel Agency- TURSAB A 5937 TARAFINDAN YAPILMAKTADIR.

Kayıt ve rezervasyon başlamıştır..

Görüşmek dileğiyle,

Bilgi ve Rezervasyon:

İletişim: Yüksel Altun – 0533 344 28 02

E-posta: myuksel.altun@gmail.com

REHBER BİLGİLER

* Gezimize kaydınız ödemeniz yapıldığında kesinlik kazanır.
* Yanınızda az ve öz eşya olmalı. Ortaboy bir sırt çantasına yerleştireceğiniz eşyalarınız arasında fazlalıklara yer olmasın. Eşyalarınızı değil kendinizi gezdirin.
* Günlük yürüyüşlerde yanınızda taşıyabileceğiniz küçük sırtçantası edinin. O gün için gerekli malzemeleri taşımanızda yardımcı olur.
* Getirilecek malzemeler arasında ilk sırada yağmurluk olmalı hem size hem de makinenize. Ayrıca polarınız mutlaka yanınızda olmalı.
* Yaylaya çıktıkça güneş yakıcılığını arttırır. Güneş kreminizi yanınıza alınız.
+ Sinek ve böcek ısırmalarına karşı yanınıza sinek kovucu spreylerden alın.

Tags: , , , , , ,

Yorumunuz

Top