Mudurnu – Sünnet gölü – Abant’a baharı karşılamaya gidiyoruz.

Şehir dışı uygulaması için ekibimiz, katılımcılarımız ve misafirlerimizle birlikte Mudurnu, Sünnet gölü ve Abant’a (Bolu)a gidiyoruz.

Mudurnu, ahşap evleri, sıcak insanları ve eskimeye yüz tutmuş meslekleriyle, güzel ve tarihi bir ilçemiz. Burada manzara, mimari, panorama ve çarşıda portre çalışacağız.

Mudurnu’da yiyeceğimiz yöresel yemek sonrası, Sünnet gölüne ve Abant’a gidiyoruz. Baharın gelişiyle birlikte farklı güzellikler sunan, bu göllerde manzara, uzun pozlama ve portre çalışacağız. Havanın ısınmasına göre, Abant çiğdemi de çekebiliriz. Buranın endemik bitkilerindendir.

Abant’ta çay kahve, yürüyüş ve fotoğraf sonrası gün batımıyla birlikte İstanbul’a hareket edeceğiz.

Grubumuza katılmak, hem gezip hem fotoğraf deneyiminizi geliştirmek isterseniz bize ulaşın!

Program:

06:45 Mecidiyeköy Teknosa önü

07:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi hareket
(E5 üzerinde uygun yerlerde duracaktır)

09:00 Sapanca kahvaltı ve ihtiyaç molası

11:00 Mudurnu

13:00 Öğle yemeği (Mudurnu)

14:00 Sünnet gölüne hareket

14:30 Sünnet gölü

16:00 Abant hareket

17:00 Abant

19:30 Abant hareket
22:30 İstanbul – Kadıköy Evlendirme

(E5 üzerinde inilebilir. Dönüşte Mecidiyeköy’e gidilmeyecektir.)

Dahil olanlar: Ulaşım, Fotoğraf danışmanlığı, Seyahat sigortası

Dahil olmayanlar: Müze ve Ören yeri girişleri, Kahvaltı, Yemekler ve diğer ekstralar

Katılım bedeli: 110-125 TL (Katılıma göre belirlenecektir, KDV eklenecektir)

Gezimiz TURSAB Vezir Turizm A-1816 tarafından yapılmaktadır.

Kayıt ve rezervasyon başlamıştır.

Görüşmek dileğiyle,

Rezervasyon:

Yüksel Altun
E-Posta: iletisim@fotografine.com.tr
Tel. 0533-344 28 02

Erdil Yılmaz
E-Posta: iletisim@photo-focus.biz
Tel. 0533-380 42 60

 

Bilgi ve rezervasyon formu:

MUDURNU
Bolu’nun bir ilçesidir. İl merkezine 52 km uzaklıktaki Mudurnu İlçesi eski Türk evleri bakımından önemli bir özelliğe sahiptir. Yeşilin hakim olduğu ilçede bulunan 165 adet ev ve 8 Cami, çeşme ve hamam olmak üzere toplam 173 adet mimari değeri yüksek yapı nedeniyle “Kentsel Sit Alanı” ilan edilmiştir. Türk sivil mimarisinin en güzel örneklerinden biri ise Armutçular Konağı ve Keyvanlar Konağıdır. Yöresel ev yemeklerinin tanıtıldığı konaklardan, gezmek ve  oda kiralamak da mümkün. İlçe sınırlarındaki Abant Gölü, Sülük Gölü, Karamurat Gölü, Şeyh-ül Ümran Tepesi görülmeye değer yerlerinden olup tüm Mudurnu’yu kuş bakışı izleme imkânı sunar.
SÜNNET GÖLÜ
 
Doğadan enerji alıp yenilenmek 1050 m. Yükseklikteki Sünnet Gölünün eşsiz manzarası ve tüm özellikleriyle hem fizyolojoik hem de pisikolojik terapi merkezi ünvanını fazlasıyla hak ediyor. Gölün hemen yanındaki tesisi görünce de kuvvetli bir sakinlik duygusu kaplıyor insanı. Sadelik ve samimiyet burayı daha da iyi tarif ediyor. Yürüyüşünüz sırasında genç ve yüzlerce yıllık çam ağaçlarıyla birlikte göle akseden mavi, turkuaz ve yeşilin onlarca tonunu görüp heyecanlanmamak elde değil. Bol ve doğal oksijenin sizde yarattığı etkiyi hemen fark ediyor ve yer çekiminin azaldığı hissine kapılıyorsunuz. Sünnet Gölü;İstanbul’a 290, Ankara’ya 280, Abant’a 55, Bolu’ya 85, Göynük’e 20, Mudurnuya ise sadece 28 km uzaklıktadır.
ABANT GÖLÜ

Bolu’nun 34 kilometre güney batısında bulunan, çam ve köknar ağaçlarının baskın olduğu bir tabiat parkı içinde, yaklaşık 1350 metre yükseklikte bulunan ve alanı 125 hektarı bulan bir heyelan set gölüdür. En derin yeri 18 m’dir. Gölden çıkan ve Abant Alabalığı olarak bilinen balık literatüre Salmo trutta abanticus olarak girmiştir. Göl birkaç kaynak suyu, iki-üç kısmen devamlı olan akarsu ve özellikle de kar ve yağmur suları ile beslenmektedir. Gölün etrafında oteller ve restoranlar mevcuttur. 

Tags: , , ,

Yorumunuz

Top