Konya Çumra Çatalhöyük ve Lale Tarlaları gezisi (2-3 Nisan 2016)

Sunrise Turizm ile Konya Çumra Çatalhöyük ve lale tarlalarına gidiyoruz.

1.Gün:

Cuma akşamı siz sevgili müşterilerimizi belirtilen yerlerden aldıktan sonra yola çıkıyoruz. Bolu ve Ankara üzerinden geçerek Konya’ya doğru yolculuğumuz başlıyor.

2.Gün:

Sabah saatlerinde Konya’ya varıyoruz. Yolda alınacak kahvaltı sonrası ilk durağımız olan Çumra’ya doğru yola çıkıyoruz. Turumuz Çumra lale bahçeleri ziyaretiyle başlıyor. 1996 yılından bu yana Çumra halkı için önemli geçim kaynağı olmuş ve yüzlerce dönüm araziye yayılan bahçelerde 35 farklı türden fazla lale çeşidini görüyoruz. Yemyeşil doğada rengârenk laleler arasında ilerliyoruz ve unutulmaz karelerle gezimizi süslüyoruz. Daha sonra bu gökkuşağı tarlaları geride bırakarak Anadolu’nun en eski cilalı taş devri yerleşim merkezi Çatalhöyük antik kentine doğru yola çıkıyoruz. Rehberimizin vereceği bilgiler ardından serbest zaman süresince adım adım kenti dolaşıyoruz. Günümüzü burada bitirerek otelimize varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde olacaktır. İsteyen misafirlerimiz düzenlenecek sema törenine katılabilir.

3.Gün:

Otelde alınacak kahvaltının ardından gezimize Selçuklu döneminde sarayın gül bahçesi, ancak günümüzde olarak bilinen Mevlana Müzesi ile gezimize başlıyoruz. Müzenin içinde yer alan derviş hücreleri, Hürrem Paşa Türbesi, Üçler Mezarlığı’na açılan Hâmûsân (Susmuşlar) kapısı, Sinan Paşa, Fatma Hatun ve Hasan Pasa türbeleri ile  “Seb-i Arûs” havuzu ve daha birçok bölümü ziyaret ediyoruz. Sonrasında Hz. Mevlana’nın “duydum ki bizi bırakmaya azmediyorsun, etme “ diye seslendiği ve ruhunun aynası olarak adlandırdığı Şems-i Tebrizi Türbesini ziyaret ediyoruz. Gezilerimizin ardından biraz dinlenmek adına Alâeddin Tepesinde kısa bir mola veriyoruz. Molamızın ardından Alâeddin Tepesinde bulunan Alâeddin Cami geziyoruz. Gezimizin ardından öğle yemeğimiz için mola veriyoruz. Yemekte Konya mutfağının lezzetlerini tadıyoruz. Yemeğimizin ardından Sultan II. İzzeddin Keykavus Devrinde, Emir Celaleddin Karatay tarafından, 649 yılında inşa edilen Karatay Medresesi ve Vezir Sahip Ata Fahrettin Ali tarafından, hadis ilmi öğretilmek üzere 663’de yaptırılan İnce Minare Medresesini gezdikten sonra Meram Bağlarına gidiyoruz. Aydın Çavuş’ta Tavus Baba Türbesi ziyaretinden sonra geri dönüş yoluna çıkıyoruz. Gece 23.00 sularında istanbula varıyoruz ve sizleri aldığımız yerlere bırakıyoruz.

Bir sonraki turda görüşmek dileğiyle.

Fiyata dahil olan hizmetler:

Ulaşım
Otelde çay ve kahve ikramı
Sema Töreni
Akşam yemeği
Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
Programda belirtilen tüm transferler
Rehberlik hizmetleri
Seyahat sigortası

Fiyata dahil olmayan hizmetler:

Şahsi harcamala

Yemeklerdeki fix menü dışındaki istekler

Kişi başına fiyat: 290 TL

Gezimiz Sunrise Vezir Turizm A-1816 tarafından yapılmaktadır.

Bilgi ve rezervasyon formu:

Tags: , , ,

Yorumunuz

Top