KARS’tan MACAHEL’e Doğu Karadeniz (25 Haziran – 2 Temmuz 2022)

KARS’tan MACAHEL’e Doğu Karadeniz

25 Haziran – 2 Temmuz 2022

 •Kars •Ani Harabeleri •Çıldır Gölü •Ardahan •Şavşat •Şavşat Karagöl •Sahara Tabiat Parkı •Arsiyan Yaylası •Kız Gölü • Genciyan Gölü •Meydancık •Cancır Yaylası •Maden Köyü •İnasvinda Geçidi •Naçadirev Gölü •Lekoban Yaylası •Fındık Yaylası •Macahel •Maral Köyü •Maral Şelalesi •Camili Köyü •Efeler Köyü •Kayalar Köyü
Doğu Karadeniz’in Kafkas dağlarıyla kucaklaştığı eşsiz bir coğrafyada Karçal Dağları’nda, her yanı saran endemik bitki örtüsünün sarmaladığı yaylalarda, anıt ağaçların, masal diyarı ormanların, coşkun derelerin arasında yürümek, şelalelerde ıslanmak, buzul göllerinin suyuna düşen yansımalarda kaybolmak.
PROGRAM:
25 Haziran 2022 Cumartesi   İstanbul Kars  
İstanbul SAW Havaalanı’ndan 10.00’da kalkan uçağımız ile 13.10’da Kars Havaalanı’na ulaşıyoruz. Otelimize yerleşip öğle yemeğimizi yedikten sonra yönümüzü Ermenistan sınırında yer alan Ani Harabeleri’ne çeviriyoruz ve Ani’yi geziyoruz. Daha sonra otelimize döndüğümüzde biraz dinlenip akşam yemeğimizi yiyeceğimiz restoranımıza geçiyoruz. Yemek sonrası kısa bir yürüyüş yaparak gece ışıklandırılan Kars sokaklarını görüyoruz.
Konaklama : Kars
26 Haziran 2022 Pazar  Çıldır Gölü Ardahan Şavşat

Sabah kahvaltısının ardından hareketle Çıldır Gölü kıyısına ulaşıyoruz. Buzlar içerisinde görmeye alıştığımız Çıldır Gölü’nde bir mola veriyor ve bahar havasanda çiçekler içerisinde yemyeşil doğayla buluşuyoruz. Ardından Ardahan üzerinden Türkiye’nin en güzel yollarından birini aşarak Şavşat’a ulaşıyoruz.  Sahara Milli Parkı içerisinde Laşet Tesislerine yerleşiyoruz.
Konaklama : Laşet Tesisleri

27 Haziran 2022 Pazartesi  Şavşat

Sabah Laşet Tesisleri’nden arabamız ile hareketle Gürcistan sınırında bir yayla olan Arsiyan Yaylası’na çıkıyoruz. Yaklaşık iki saat süren yolculukta harika manzaralarda yol alıyoruz. Kafkasya ve Anadolu arasındaki göç yollarının üzerinde kurulu çiçeklerle dolu yaylada araçtan ayrılıp, bir buçuk saatlik yürüyüşle Boğa Gölü, Kız Gölü, Genciyan Gölü’nün bulunduğu göller bölgesine varılıyoruz. Yaylalarda hem fotoğraf çalışmalarını yapıyor hem de yürüyüşlerimizi gerçekleştiriyoruz. Dağ siluetinin yansıdığı göllerde, yüzen adacıklar bulunuyor. Dönüş yolumuz da bir buçuk saatlik yürüyüşle noktalanıyor. Akşama doğru vardığımız odalarımızın teraslarında dinlenip akşam yemeğine hazırlanıyoruz.
Konaklama – Laşet Tesisleri

28 Haziran 2022 Salı     Meydancık, Maden Köyü, Cancır Yaylası, Lekoban Yaylası

Sabah kahvaltının ardından Laşet’ten ayrılıyor, Şavşat’tan Meydancık Yolu üzerinden Çağlayan Vadisi ve ahşap Şavşat mimarisini barındıran Maden Köyü’ne ulaşıyoruz. Maden Köyü’nü görüp, oradaki dostlarımızla kucaklaşıp Cancır Yaylası’na, oradan da Lekoban Yaylası’na gidiyoruz.

Konaklama : Lekoban Yaylası
29 Haziran 2022 Çarşamba     İnasvinda Geçidi, Naçadirev Gölü, Fındık Yaylası, Efeler Köyü
Lekoban’dan aracımızla yola çıkıp, İnasvinda Geçidi’ni geçtikten sonra Naçadirev Gölü’ne yürüyoruz. 2700 rakımdaki buzul gölünde bir buçuk saat kadar yürüyüş yapıyoruz. Aracımızla 40 dakikalık bir yol kat edip mola vereceğimiz Fındık Yaylası’na ulaşıyoruz. Yemek sonrasında ise anıt ormandan geçerek Efeler Köyü’ndeki Bumbulay pansiyona iniyoruz.
Konaklama : Macahel
30 Haziran 2022 Perşembe  Efeler, Kayalar
Macahel’deki bu günümüzde rahat bir gün geçireceğiz. Efeler ve Kayalar köylerindeki kısa ve keyifli yürüyüşlerden sonra dere kenarında vereceğimiz molalarda hem yüzecek hem de piknik yapacağız. Yürüyüşler sırasında fotoğraf çalışmaları sürüyor.
Konaklama : Macahel

1 Temmuz 2022 Cuma Maral Şelalesi, Maral, Camili

Sabah kahvaltı sonrası önce aracımızla bir yere kadar ulaşacak sonrasında Maral Şelalesine yürüyeceğiz. Şelale’nin sularında ıslanmak fotoğraf çalışmalarından sonra hepimize iyi gelecek. Şelaledeki çalışmalarımızı bitirdikten sonra Eskiliği, renkli işlemeleri ve doğallığı ile çarpıcı bir güzelliği olan Maral Camii’ni görüp öğle yemeğimizi yiyeceğimiz mekanımıza geçiy ve Maral Camii’ne gidiyoruz.  Dönüş yolunda Camili Köyüne ve Camisi’ne gidiyoruz. Akşama doğru pansiyonumuza dönüyor ve akşam yemeğimizden sonra gecenin keyfini çıkarıyoruz.

Konaklama : Macahel
2 Temmuz 2022 Cumartesi  Borkça, İstanbul
Son günümüzde sabah kahvaltımızdan sonra Macahel’den ayrılarak  önce Borçka’ya, oradan da  Trabzon’a doğru yola çıkıyoruz. 15.20 deki uçağımızla hareketle 17.05’te İstanbul’a arıyoruz.
OTELLER:

Kars Simer Otel

Laşet Tesisleri

Macahel Bumbulay Pansiyon

ULAŞIM:

THY ile;

Gidiş:  25 Haziran 2022 Cumartesi 12.40 İstanbul SAW kalkış 14.35  Kars varış

Dönüş: 2 Temmuz 2022 Cumartesi 14.35. Trabzon kalkış / 16.15 İstanbul varış (SAW)

Pegasus ile

Gidiş:  25 Haziran 2022 Cumartesi 11.30 İstanbul SAW kalkış 13.30  Kars varış

Dönüş: 2 Temmuz 2022 Cumartesi 17.10. Trabzon kalkış / 19.00 İstanbul varış (SAW)

GEZİ ÜCRETİ:

Nakit Ödeme Fiyatı : 5.150 TL  + uçak
Kredi Kartına Tek Ödeme :  5.280 TL  + uçak
Kredi Kartı Fiyatı  (3 Taksit)   : 5.400 TL + uçak
Kredi Kartı Fiyatı  (6 Taksit)   :  5.560 TL + uçak

* 7 gece 8 gün – pansiyon konaklama
* Fiyatlar iki kişilik odada kişi başı fiyatıdır.
* Ön kayıt formunu dolduran katılımcıların kayıtlarının kesinleşmesi için, kendilerine gönderilen başvuru formunu doldurmaları ve ön ödemelerini yapmaları gerekiyor.

Ödeme ve iptal koşulları:

Seyahatiniz Seyahat Sağlık Poliçesi ile sigortalıdır. Sigortanın belirttiği iptal koşulları içerisinde hastalık veya acil sebeplerden iptal etmek durumunda kalan katılımcılarımızın ödemeleri yine poliçenin belirttiği şekilde iade edilir.  Poliçede belirtilen aciliyetlerin dışında bir sebeple iptallerde aşağıdaki koşullar geçerlidir.

30 Mayıs’tan sonra katılımcı tarafından iptali durumunda yerine katılımcı bulmadığı sürece iade yapılmaz.

* Tek kişi konaklama fiyatı 1.100 TL olup Lekobanda (yayla evi) tek kişi konaklama şartlar elverdiği ölçüde mümkündür.
* Tüm kredi kartlarına tek çekim uygulanır.
* Taksitler yalnızca World Card Kredi Kartına uygulanır.
* 5-12 Yaş arası çocuklara, 2 büyük yanında kalmak koşuluyla % 10 indirim uygulanır.
* Kayıt yapıldıktan sonra ilk ödeme ile birlikte geziye kesin kaydınız gerçekleşir ve Hizmet/Satış sözleşmesini her iki taraf da kabul etmiş olur.

Ücrete dahil olanlar :

7 Gece konaklama,

7 sabah kahvaltısı ve

7 akşam yemeği,

Rehberlik hizmetleri,

Seyahat sigortası,

Havaalanı transferleri,

Ulaşımlar, yürüyüş ve bölge rehberliği fotoğraf eğitimleri.

Ücrete dahil olmayanlar :

Uçak biletleri,

Müze ve ören yeri girişleri,

Öğlen yemekleri,

Kişisel harcamalar.

GEZİMİZ ZAYENDE Travel Agency- TURSAB A 5937 TARAFINDAN YAPILMAKTADIR.

Kayıt ve rezervasyon başlamıştır..

Görüşmek dileğiyle,

Bilgi ve Rezervasyon:

İletişim: Yüksel Altun – 0533 344 28 02

E-posta: myuksel.altun@gmail.com

REHBER BİLGİLER:

* Gezimize kaydınız ödemeniz yapıldığında kesinlik kazanır.
* Macahel’deki pansiyonumuzda ve Laşet Tesislerinde tuvalet, banyo odalarda mevcuttur.
* Yanınızda az ve öz eşya olmalı. Ortaboy bir sırtçantasına yerleştireceğiniz eşyalarınız arasında fazlalıklara yer olmasın. Eşyalarınızı değil kendinizi gezdirin.
* Günlük yürüyüşlerde yanınızda taşıyabileceğiniz küçük sırtçantası edinin. O gün için gerekli malzemeleri taşımanızda yardımcı olur.
* Getirilecek malzemeler arasında ilk sırada yağmurluk olmalı hem size hem de makinenize. Ayrıca polarınız mutlaka yanınızda olmalı.
* Yaylaya çıktıkça güneş yakıcılığını arttırır. Güneş kreminizi yanınıza alınız.
+ Sinek ve böcek ısırmalarına karşı yanınıza sinek kovucu spreylerden alın.
* Gezimiz doğa yürüyüşleri ile gerçekleşiyor.

Tags: , , , ,

Yorumunuz

Top