Antep’ten Urfa’ya Fotoğraf gezisi (3 – 6 Ekim 2019)

Güneydoğu’dan sıcakların çekilip sonbaharın sarı ışığının her yanı sarmaladığı günlerde Gaziantep’te dünyanın sayılı değerli mozaiklerinin arasında dolaşıp çeşit çeşit küçük müzelerini ziyaret edecek, çarşılarında dolaşıp kahvelerinde soluklanacağız.  Yolumuz Halfeti’den Rum Kale’ye uzandığında Fırat’ın suları altında kalan köyleri gezeceğiz  Göbeklitepe’de tarihin sıfır noktasına tanıklık edip Harran’ın tozuna bulaşacak ve Urfa’nın çarşılarında, kalesinde, Balıklıgöl’ünde efsanelere karışacağız.

Antep – Halfeti – Rumkale – Zeugma – Göbeklitepe – Urfa – Harran

Fotoğraf Danışmanı: Yüksel ALTUN

PROGRAM:

3 Ekim 2019 Perşembe İstanbul Gaziantep
Sabah uçağımızla Gaziantep’e ulaşıyoruz. İlk durağımız Zeugma’dan çıkarılan mozaiklerin sergilendiği dünyanın en büyük mozaik müzesi. Öğle yemeğimizin ardında otelimize yerleşiyor ve kenti dolaşmaya başlıyoruz. Antep çarşısında bakırcılar, baharatçılar, yemeniciler arasından geçerek Türkiye’nin 2. büyük cam koleksiyonunun sergilendiği Medusa Cam Eserleri Müzesini, hemen civarındaki Mutfak Müzesini, Hamam Müzesini görüyoruz.  Ardından yolumuzu restore edilen eski evlerin bulunduğu Bey Mahallesinden geçiriyoruz. Burada hem ilginç mekanlar göreceğiz hem de yorgunluk gidereceğiz.
Akşam yemeğimizi dışarıda alıyoruz.
Konaklama: Şirehan

4 Ekim 2019 Cuma Antep, Halfeti, Rumkale Urfa

Sabah kahvaltı sonrasında yola çıkıyoruz. İlk durağımız Zeugma Mozaiklerinin gerçek yerini göreceğimiz Zeugma Antik kenti. Fırat’ın suları altında kalmaktan kurtulan terasları gördükten sonra Halfeti’ye geliyoruz. Burada tekneyle Fırat’ın sularında dolaşıp baraj suları altında kalan köyleri görüyoruz. Rum Kale tekneyle uğrayacağımız son durağımız. Öğle yemeğimizin ardından Urfa’ya doğru yol alıyoruz. Urfa’nın girişinde bulunan tarihin sıfır noktası sıfatıyla ünlenen Göbekli Tepe Antik Kenti’ne gidiyoruz. Arkeoloji dünyasının en büyük keşiflerinden biri olan Göbekli Tepe, henüz şehir hayatına geçmemiş olduğu düşünülen avcı-toplayıcı toplumların tapınak inşa etmiş olduğunu gösteren ilk örnektir ve bu da şehirleşme yani medeniyet tarihinde devrim niteliğinde bir buluştur. Kazı alanını dolaştıktan sonra 12 bin yıl öncesinin canlandırmasını izleyeceğimiz alana geçiyoruz. Göbekli Tepe’yi içimize sindirdikten sonra yönümüzü Urfa’ya çeviriyoruz.

Otelimize yerleştikten sonra Balıklıgöl civarına gidip güneşi batırıyor ve geceye kavuşan Urfa’da renklerin değişimini izliyoruz.

Akşam yemeğimizin ardından isteyen arkadaşlarımızla yine Balıklıgöl civarında zaman geçiriyoruz.

Konaklama: Manici Otel

5 Ekim 2019 Cumartesi  Urfa, Halepli Bahçe, Gümrük Han, Balıklı Göl

Sabah çok erken uyanıyor ve gün doğumunda Urfalıların günü karşılamalarına tanıklık ediyoruz. Oteldeki kahvaltımızın ardından Halepli Bahçe mozaikleirini göreceğimiz müzeye gidiyoruz. Ardından İbrahim, Eyüp, Şuayip ve Yakup Peygamberlerin yaşadığı Urfa, kültürlerin ve inançların yeryüzündeki önemli merkezlerinden biri olan Urfa’yı dolaşmayı sürdürüyoruz. Urfa’da geleneksel yaşam, modern kentin hemen yanında, eski kent dokusu, bezcileri, yazmacıları, halıcıları, baharatçıları ve isot pazarıyla bedestenli çarşıda sürmekte. Bunlara tanıklık edeceğimiz Urfa Çarşısında ve Gümrük Hanı’da zaman geçireceğiz. 

Akşam yemeğinin ardından yine Balıklıgöl kıyısında olacağız. 

Konaklama: Manici Otel

6 Ekim 2019 Pazar Harran İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Harran’a geçiyoruz. Harran eski çağlarda Mezopotamya’nın en ünlü kentlerinden biridir. Dört bin yıllık geçmişinde İlkçağ Felsefe ekolünün merkezi olmuş, Harran Üniversitesi’nde Farabi’de okumuş, bir dönem Emevilerin en önemli kentlerinden biri olmuş. Kent kalıntıları, daha sonra Harran evlerinin yapımında kullanılmış. Konik çatılı Harran evleri ender rastlanan ilginç bir mimariye sahiptir.

Harran’ı gezip sonrasında Harranlı dostlarımızı ziyaret ettikten sonra havaalanına geçiyor ve İstanbul’a geri dönüyoruz. 

ULAŞIM:

THY Anadolu Jet ile 

Gidiş: 3 Ekim 2019 Perşembe 06.55 İstanbul(Sabiha Gökçen) kalkış, 08.30 Gaziantep varış

Dönüş: 6 Ekim 2019 Cuma 14.55 Şanlıurfa kalkış, 16.40 İstanbul(Sabiha Gökçen) varış 

GEZİ ÜCRETİ:

Nakit Ödeme Fiyatı  
1.240 TL  + uçak

Kredi Kartına Tek Ödeme :  1.290TL  + uçak
Kredi Kartı Fiyatı  (3 Taksit)   : 1.350 TL + uçak
Kredi Kartı Fiyatı  (6 Taksit)   :  1.390 TL + uçak

* 3 gece 4 gün – otel konaklama
* Fiyatlar iki kişilik odada kişi başı fiyatıdır.
* Ön kayıt formunu dolduran katılımcıların kayıtlarının kesinleşmesi için, kendilerine gönderilen başvuru formunu doldurmaları ve ön ödemelerini yapmaları gerekiyor.

Ödeme ve iptal koşulları:

1. Ödeme : 5 Haziran 300 TL  (5 Temmuz’a kadar olan iptallerde tam iade.)
2. Ödeme : 5 Temmuz 300 TL  (Bu tarihten sonra katılımcı tarafından iptali durumunda 300 TL yanar. Kalan ödeme bir başka geziye aktarılır.)
3. Ödeme : 5 Ağustos 300 TL (Bu tarihten sonra katılımcı tarafından iptali durumunda 500 TL yanar. Kalan ödeme bir başka geziye aktarılır.)
4. Ödeme : 5 Eylül’e kadar kalan ödeme (Bu tarihten sonra katılımcı tarafından iptali durumunda yerine katılımcı bulmadığı sürece iade yapılmaz. )

* Tek kişi konaklama ücreti 270 TL dir.
* Tüm kredi kartlarına tek çekim uygulanır.
* Taksitler yalnızca World Card Kredi Kartına uygulanır.
* 5-12 Yaş arası çocuklara, 2 büyük yanında kalmak koşuluyla % 10 indirim uygulanır.

Ücrete dahil olanlar :

3 Gece konaklama, 3 sabah kahvaltısı ve 2 akşam yemeği (Antep’te ve Urfa’da bir akşam yemeği), bölgedeki ulaşım, rehberlik hizmetleri, seyahat sigortası, yürüyüş ve bölge rehberliği, fotoğraf eğitimleri.

Ücrete dahil olmayanlar :

Uçak biletleri, Müze ve ören yeri girişleri, öğlen yemekleri ve Urfa’daki bir akşam yemeği, kişisel harcamalar.

GEZİMİZ ZAYENDE Travel Agency- TURSAB A 5937 TARAFINDAN YAPILMAKTADIR.

Kayıt ve rezervasyon başlamıştır..

Görüşmek dileğiyle,

BİLGİ:

İletişim: Yüksel Altun

E-posta: iletisim@fotografine.com.tr

Tel: 0533 344 28 02

REZERVASYON:

NOTLAR:

1. Fotoğraf makinelerinizi ve yardımcı ekipmanlarını, mevsime uygun giysileri, kullanmanız gereken ilaçlarınızı sakın unutmayın!

2. Müze ve ören yerleri giriş ücretleri gezi maliyetine dahil değildir.

3. Yol üzerinde kahvaltı, yemek ve diğer ekstralar maliyetine dahil değildir.

4. Bu bir fotoğraf eğitim uygulamasıdır. Fotografik koşullar dikkate alınarak değişiklik yapılabilir.

5. Yeterli katılım olmaması durumunda iptal edilebilir.

6. Katılımcılar yukarıdaki şartları Kabul etmiş sayılır.

 

Yorumunuz

Top