Belgesel fotoğraf grubumuzun yeni projesi “İstanbul’un küçük esnafları”

Hanlardaki emekçiler belgeselimizin fotoğraf seçimi, sergi yeri arayışı, sergi hazırlıkları, sergi açılışı derken bir süre yeni projeye konsantre olamadık. Birinci projemizi bitirdik ve bu proje için oldukça güzel geri dönüşler aldık… Bu hafta sonu sergimizi Kalcılar Han’a taşıyoruz. İki hafta da burada kalacak..

Şimdi ikinci projemize hız verme vakti.. İkinci projemizin ismini belirlemiş, toplantımızı yapmıştık. Projemizin kısa bir dökümünü aşağıya yazıyorum.

Proje hakkında konuşmak, proje için çektiğiniz fotoğraflar varsa onları görmek ve bundan sonra yapacaklarımızı görüşmek üzere 08 Ocak 2015 Perşembe akşamı saat 19:30’da Fotoğrafine merkezinde toplanacağız.

Daha önce toplantıya katılmamış ancak bu belgesel projede bulunmak isteyen arkadaşlar da gelebilirler….

PROJE ADI: İstanbul’un küçük esnafları

PROJE KONUSU:
İstanbul’da faaliyet gösteren ve sayıları gittikçe azalan esnafların çalışma ortamlarını ve koşullarını tanıtmak.

BELİRLEYİCİ KONULAR:
Sayılarının azalıyor olması.

NEDEN BU KONU:
Bağımsız çalışan, yaptığı iş sermayeden ziyade kol ve beden gücüne dayanan zanaatkar ve küçük ticarethane sahiplerinin sayılarının azalıyor olması.

NELER FOTOGRAFLANACAK:
sütçü, yoğurtçu, pazarcı, at arabacı, kahveci, kıraathaneci, gazinocu, hamamcı, berber, kunduracı, mandıracı, dokumacı, halıcı, terzi, saraç, marangoz, mobilyacı, doğramacı, demirci, bakırcı, kalaycı, tenekeci, sobacı, tornacı, frezeci, tesviyeci, dökümcü, nalbant, yorgancı, camcı…

Tags: ,

Yorumunuz

Top