Belgesel Fotoğraf Grubu Değerlendirme ve bilgilendirme toplantısı

Belgesel Proje grubumuzun çalışmaları devam ediyor. 2013 yılında yapılan tanışma, bilgilendirme sonrasında, proje konumuzu “HANLARDAKİ EMEKÇİLER” olarak belirledik.

Amacımız; “İstanbul kapalıçarşı çevresinde yavaş yavaş kaybolmaya yüz tutan el işçiliği ile uğraşan sanatkarların uğraştıkları işleri çalıştıkları ortam ile birlikte belgelemek ve geleceğe taşımak.”

Bu amaçla; “Kuşbakışı genel ortam, Çalışan zananatkarlar, Çalışılan ortam, Eller, Yüzler, Yapılan üretim, Çalışma anı, Dinlenme anı” fotoğraflanacak.

Fotoğraflanacak mekanlar olarak; “İstanbul kapalıçarşı çevresindeki hanların içindeki atölyeler” hedeflendi.

Projemizi; 01.01.2014-30.06.2014 tarihleri arasında tamamlamayı planlıyoruz.

Proje, bireysel ve birlikte yapacağımız gezilerle devam edecek. Aylık değerlendirme toplantıları da yapılmaktadır. İlk ortak gezimizi 11 Ocak cumartesi günü yaptık. Değerlendirme toplantımız ise, 15 Ocak çarşamba günü yapıldı.

Bu ayki toplantımızı, 12 Şubat 2014 Çarşamba akşamı yapıyoruz. Bu toplantıya, önceki toplantıya fotoğraf getirmeyen arkadaşlar 5 fotoğraf getirebilirler. Öncesinde, eskiden günümüze belgesel fotoğrafçıları ve onların çektiği fotoğraflara bakacağız. Toplantının sonunda proje için başka neler yapmamız gerektiğini konuşacağız.

Başta proje kordinatörümüz Şevki Silan dostumuza ve katılan arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Tags: , ,

Yorumunuz

Top